در یافت کد بلاگ فا

در یافت کد میهن بلاگ

در یافت کد بلاگ اسکای

در یافت کد پرشین بلاگ

در یافت کد پارسی بلاگ 

 

کلید واژه های این قالب :
قالب وبلاگ نامه عاشقانه,قالب نامه عاشقانه,قالب وبلاگ | قالب وبلاگ فوق العاده شیک نامه ی عاشقانه زیبا و شکیل | قالب وبلاگ نامه عاشقانه

نامه :
نامه نگاری عبارت است از ارسال نوشته‌ای برای فرد یا افراد دیگر جهت برقراری ارتباط و می‌تواند در مورد هر موضوعی باشد و به صورت کاغذی که در قدیم بیشتر استفاده می‌شده و یا الکترونیکی که در عصر جدید کم کم جای نامه نگاری کاغذی را می‌گیرد می‌باشد البته انواع دیگری نیز هستند که ارتباط چندانی با نامه نگاری ندارند مانند تلگراف و فکس و غیرهدر زمان هخامنشیان واژه‌ها را با خط میخی بر روی پوست دباغی شدهٔ جانوران می‌نوشتند. سپس آن پوست را به دست چاپار یا پیک می‌دادند تا به مقصد برساند.در واقع نامه نگاری از زمان هخامنشیان بوجود آمد.
برای جابجائی نامه‌ها در زمان ساسانیان از قاصد استفاده می‌شد و نامه را با اسب به مقصد می رساندند، برای رفع خستگی و سرعت عمل بهتر بین راه در فواصل معین چاپارخانه‌هایی ساخته شده بود که در آنها یک یا چند نفر مرد سوار کار حضور داشتند تا نامه را که قاصد از چاپارخانه قبلی می‌آورد به چاپارخانه بعدی برسانند.
در زمان صدارت امیر کبیر شخصی به نام شفیع خان چاپارچی باشی از امیر کبیر دستور یافت تا تشکیلات چاپار دولتی را نظم بخشد و امیر کبیر در اوخر سال ۱۲۶۶ دستور ساخت چاپارخانه‌های جدید در تمام ایالت را داد.از سال ۱۲۶۸ برای ارسال نامه نرخ تصویب شد و تا بیست سال بعد ادامه داشت.بعد از مدتی کتابچه‌ای نیز تهیه و بین ایالات توزیع شد که در آن صورت چاپارخانه‌ها و مسافت هر کدام قید شده بود لذا با گرفتن التزام از شفیع خان در اندک زمانی ارسال مراسلات و مکاتبات خصوصی مردم بین مرکز و شهرهای مهم شکل گرفته و مرتب شد و مامورین ملزم به اجرای دقیق و صحیح برنامه شدند. از ۱۸۰۰ سال پیش که کاغذ توسط چینی‌ها ساخته شد، نامه نویسی روی کاغذ و کتاب نویسی پدید آمد و امر نامه نویسی خیلی آسان تر شد.

منبع :

برگرفته شده از سیستم قالبدهی وطن اسکینبعد از قرار دادن کد این قالب در وبلاگ تان ثبت نام کنید تا در قرعه کشی شر کت داده شوید.

CopyRight 2012-2013 ParsPa, All Rights Reserved
کلیه حق و حقوق این وب سایت متعلق است به پارس پا و هرگونه کپی برداری از محتوا و قالب ممنوع است
طراحی و بهینه سازی سایت توسط شرکت فضای مجازی وبکده

سبد خرید شما
جمع کل:0 ريال
تکمیل خرید